Ana içeriğe atla
Borusan Gönüllüleriyle 125 Öğrenciye Ulaştık

Borusan Gönüllüleriyle 125 Öğrenciye Ulaştık

22.05.2018

Sivil toplum örgütleri, özel sektör çalışanlarıyla buluşmaya başladı. Bu anlamlı buluşmalardan biri Borusan Lojistik çalışanları ve ÇEKÜL Bilgi Ağacı ile “Öğretmenimiz Doğa, Dersimiz Yaşam” projesi kapsamında gerçekleşti.

ÇEKÜL Bilgi Ağacının 3 yıldır uyguladığı Doğadan Öğreniyorum atölyesi, Borusan Lojistiğin desteği ve 13 kişilik gönüllüsüyle, 12 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında 4 farklı okuldan 125 öğrenciyle, Emirgan Korusu ve Atatürk Arberetumunda uygulandı.  

Projenin ilk aşamasında; gönüllü eğitmenlik yapacak Borusan Lojistik çalışanlarından 13 kişiye Eğitmen Eğitimi düzenlendi. ÇEKÜL’e atölyenin uygulanması için ulaşan 4 ayrı okuldan 5 sınıfın öğrencisi ile ÇEKÜL Bilgi Ağacı uzmanları eşliğinde, Emirgan Korusu ve Atatürk Arberetumunda buluşuldu.    

Öğrenciler dokunma, duyma, görme ve koklama duyularını kullanarak, ormana ve ormanda yaşayan farklı canlı türlerine yakından bakarak doğadaki türler ve türler arasındaki bağlara dair farkındalık geliştirdi.

Okul Dışarda Gününde son etkinlik yapıldı

Çocukların yaşadıkları kentin doğal mirasını tanımaları, koruma bilincini yaşayarak öğrenmeleri ve doğayla kurdukları empatiyi güçlendirmeyi amaçlayan Doğadan Öğreniyorum atölyesinin son etkinliği 17 Mayısta Okul Dışarda Gününde yapıldı. Borusan Lojistik gönüllülerinin katkılarıyla, Okul Dışarda Gününde doğada çocuklarla birlikte aktif bir gün geçiren gönüllüler, Hamiyet Gerçek İlkokulundan 24 çocukla doğanın renklerini, canlı türlerini keşfederek oyunlar oynadı.

Eğitime katılan diğer okullar: Nuri Paşa İlkokulu, 50. Yıl Ahmet Merter İlkokulu, İshak Ağa Ortaokulu oldu.

Borusan Lojistik gönüllüleri: Özgül Demir, Büşra Dalaylı, Beste Karakaya, Merve Akbıyık, Bilgen Çamcı, Şafak, Başak Ersöz Pancaroğlu, Aslıhan Kırtıllı Kurt, Çiler Aydoğan, Burak Dönmez, Sema Nur Olgun Okutan, Sezen Gurbetçi, Hande Altıparmak, Göksu Arslan

Öğretmenimiz Doğa, Dersimiz Yaşam projesiyle daha fazla çocuğa ulaşmamıza destek olan ve birbirinden değerli 13 kişiyle tanışmamıza sağlayan Borusan Lojistike teşekkür ederiz.

Tüm Haberler