Ana içeriğe atla

ANNELERE DOĞA SEVER ARMAĞAN; “7 AĞAÇ”

30.04.2008

ÇEKÜL Vakfı “Anneler Günü”nde alternatif hediyeler sunuyor. Anneler Günü gibi özel günlerde doğaya duyarlı davranmayı tercih edenler “7 Ağaç Ormanları” kapsamında oluşturulan ormanda anneleri adına ağaç diktirebiliyor. İsteyenler, yaprak şeklindeki cam yaka iğnesini de “7 Ağaç Sertifikası” ile birlikte annesinin adresine gönderebiliyor.

15 yıldır devam eden “Herkese 7 Ağaç” projesi kapsamında, bu güne kadar yaklaşık 3 milyon fidan dikildiğini söyleyen 7 Ağaç Projesi’nden Servil Değirmeci, projenin sürekli devam eden bir proje olduğunu söyleyerek, özel günlerde doğa dostlarının sevdiklerine ağaç hediye etmeyi tercih ettiğini söyledi. Ağaç hediye etmek isteyenler, telefon ve internet üzerinden online sipariş verebiliyor.

“7 Ağaç Ormanları” projesine destek veren doğa severler, her yıl Mart ayında düzenlenen fidan dikim şenliklerinde bir araya geliyor. Ayrıca gelenekselleşen “7 Ağaç 7 Yaşında” etkinlikleri kapsamında da, 7 yaşına basan fidanların gelişimleri izlenerek katılımcılar bilgilendiriliyor.

Neden “7 Ağaç”?

Her birimiz günlük yaşamımızda tükettiğimiz kağıt, kalem, mobilya, yakacak gibi olmazsa olmaz gereksinimlerimiz için yılda ortalama “7 Ağaç”ın kesilmesine neden oluyoruz. Ağaçları doğaya yeniden kazandırmaya ve bu mutluluğu sevdiklerinizle paylaşamaya ne dersiniz?

Dilerseniz, doğa dostu ve kalıcı bir armağan seçeneği olan “7 Ağaç”ın yanında, Cam Ocağı tarafından hazırlanan cam kağıt ağırlığı veya cam yaka iğnesi armağan ederek Anneler Günü’ne bir anlam daha katabilirsiniz.

7 Ağaç bağış bedeli 30 YTL.

Cam Yaka İğnesi: 10-YTL.

7 Ağaç armağan etmek için tıklayınız.

Tüm Haberler