Ana içeriğe atla

7 Ağaç Ormanları Gazeteden Torbalar İle Büyüyecek

25.01.2010

ÇEKÜL Vakfı’nın 15 yıldır sürdürdüğü 7 Ağaç Ormanları Projesi ile Maltepe Üniversitesi’nin “Yeşil Bir Adım” kampanyası yeni ormanlar oluşturmak için el ele verdi.     

Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü 3. sınıf öğrencileri, atık gazeteleri toplayıp tasarlayarak, çanta ve kâğıt torba haline getirdi. Naylon torba kullanımının azaltılması için bir öneri olarak sunulan gazete torbalar, öğrenciler tarafından ÇEKÜL Vakfı’na armağan edildi.  Eğlenceli tasarımlarla renklenen torbalardan kullanmak isteyenler, Beyoğlu Ekrem Tur Sokak, numara 8’deki ÇEKÜL Evi’ne gelerek, 2 lira karşılığında bu geri dönüşümlü gazete torbalara ulaşabilecek. ÇEKÜL Vakfı ve Maltepe Üniversitesi’nin bu çalışmada el ele vermesiyle, 7 Ağaç Ormanları kapsamında Mardin ve Elazığ’da yeni fidanların dikilmesi sağlanacak.

Daha önce Kadıköy-Beşiktaş vapuru ve Levent metro istasyonunda düzenlenen iki sergiyle duyarlılık yaratmayı hedefleyen Gazete Torbalar Sergisi, bu kez 21 Ocak Perşembe günü Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde düzenlenenen bir sergiyle davetlilerle paylaşıldı. Sergiye ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Proje Sorumlusu Burcu Yazlar katıldı. Maltepe Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Öğretim Görevlisi Meriç Koloğlu önderliğinde sürdürülen Yeşil Bir Adım projesi kapsamında her yıl farklı kampanyalar hazırlanması planlanıyor.  

Tüm Haberler