E-Bülten, Sayı 9, Nisan 2008 

Geleneksel Fidan Dikim Şenliğine Davet!..


15 yıldır ülkemizin bir çok bölgesinde binlerce fidanın toprakla buluşmasını sağlayan ÇEKÜL “7 Ağaç” projesinin katılımcıları, geleneksel “Fidan Dikim Şenliği”nde buluşuyor. 20 Nisan 2008 Pazar günü, Kocaeli-Körfez’de gerçekleşecek olan şenlik, Dünya’nın yaş günü olarak kabul edilen “22 Nisan Dünya Günü” ile birlikte kutlanacak. Şenlik sırasında uzmanlar
>> devamı

TKB, Hititlerin Başkenti Çorum’da Buluşacak

Tarihi Kentler Birliği’nin 2008 yılındaki ikinci semineri Hititlerin Başkenti Çorum’da yapılacak. Seminer, 04-05-06 Nisan tarihlerinde Çorum Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek.
>> devamı

Midyat’ın Sorunları Akademik Düzeyde İnceleniyor

Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğretim görevlileri ve öğrencileri, Midyat’ın sorunlarına dönük çözüm ve alternatif gelişim
senaryolarının üretilmesi için yaptıkları çalışmaların ara sonuçlarını, 19 Mart tarihinde Yıldız Teknik Üniversitesi’nde düzenledikleri bir toplantıyla paylaşıma açtı.
>> devamı

Sinan Eserlerinin Fotoğrafları Ayasofya’da
 

“Sinan’a Saygı Fotoğraf Yarışması” sonuçlandı. 27 Mart Perşembe günü Ayasofya Müzesi’nde yapılan ödül töreninin ardından, yarışmaya katılan fotoğraflardan oluşan fotoğraf sergisi gezildi. Fotoğraflar 9 Nisan’da Kayseri Ağırnas’daki “Mimar Sinan Evi”nde de sergilenecek.
>> devamı

3. Köprü Kente, Çevreye ve Doğaya Karşı Bir Suçtur

Orman Mühendisleri Odası Marmara Şubesi, 22 Mart Cumartesi günü Sarıyer Havantepe’de, İstanbul’a yapılacak 3. Köprüye karşı bir eylem gerçekleştirdi. Eyleme yaklaşık 25 sivil toplum örgütünün temsilcileri, Sarıyer ilçesi mahalle muhtarları ve Sarıyerliler katıldı. Eyleme ÇEKÜL Vakfı da destek verdi.
>> devamı

Somut Olmayan Kültürel Mirasa Katkı


Mart ayında ÇEKÜL Bilgi-Belge Merkezine ulaşan yayınlar arasındaki, “Kastamonu’da Âşık Fasılları” adlı iki ciltlik kitap, somut olmayan kültürel miras konusunda ilgi çekici bir çalışma. Türk Halk Müziği uzmanı Süleyman Şenel tarafından kaleme alınan eser, Kastamonu Valiliği’nin yayını.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]

Bu e-bülteni düzenli olarak almak istiyorsanız tıklayınız.
Bu e-bülten üyeliğinden çıkmak istiyorsanız, [email protected] adresine konusu "E-BULTEN IPTAL" olan boş bir eposta atınız.