E-Bülten, Sayı 8, Mart 2008 

Kilis Kültür Envanteri Yayınlandı


Kilis Valiliği tarafından yayınlanan Kilis Kültür Envanteri, Kilis’in zengin kültürel ve tarihsel varlıklarını, kentsel mimari, kırsal mimari ve yazıt eserlerinden oluşan 397 sayfalık bir kitapta bir araya topladı. Kilis İl Kültür Müdürlüğü’nün Müze girişimi de bu çabayı tamamlıyor.
>> devamı

Denizli de Kültür Elçilerine Kavuştu

Denizli’de 21–23 Şubat 2008 tarihinde yapılan “Kentler Çocuklarındır Kültürel Eğitim Programı” sonucunda, artık bu kentin de “Bana Kentimi tanıt, bana kendimi tanıt” diyen kültür elçileri var. Kültür elçileri, kendi yaşıtları başta olmak üzere tüm Denizlililere kentin kültürünü tanıtacaklar.
>> devamı

Çekiç Seslerini Melodiye Dönüştürüyor

Yaz tatillerindeki hobisini, hayatının bir parçası haline getiren Hasan Tuluk, melodiye dönüştürdüğü çekiç sesleriyle bakıra hayat veriyor. Çorum’da bakırcılık, birkaç ustanın ve Tuluk’un çabalarıyla ayakta kalmaya çalışıyor.
>> devamı

Ödemiş’te, Yıldız Oteli Restorasyonu

İzmir’in Ödemiş İlçesi’nde, Cumhuriyet döneminin ilk otellerinden biri olan Yıldız Oteli ve yanındaki Keçecizade Hanı’nın bulunduğu, ve geçen yüzyılda ekonominin ve siyasetin nabzının attığı yer olarak bilinen “Yıldız Çarşısı” restore ediliyor.
>> devamı

Niksar’ın Kitabı Çıktı


Ali Akdamar tarafından kaleme alınan Uygarlıklar Merkezi Niksar, geçtiğimiz dönemde ÇEKÜL Bilgi-Belge Merkezi’ne ulaşan yeni yayınlar arasında yer alıyor. Niksar Belediyesi Yayınları arasından çıkan kitap Niksar’ın, Hititlerden bu yana tarihsel gelişimini ve kentte varlık göstermiş uygarlıklardan kalan kültür mirasını, zengin bir görsellik eşliğinde anlatıyor.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]

Bu e-bülteni düzenli olarak almak istiyorsanız tıklayınız.
Bu e-bülten üyeliğinden çıkmak istiyorsanız, [email protected] adresine konusu "E-BULTEN IPTAL" olan boş bir eposta atınız.