E-Bülten, Sayı 6, Şubat 2008 

Uşak’ta Tarihi Dokuyu Canlandırma Çalışmaları


3-5 Ocak 2008 tarihlerinde Uşak’ı ziyaret eden ÇEKÜL Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen ve beraberindeki heyet, kentte incelemelerde bulundu, Uşak Arkeoloji Müzesi yeni binasının yapılacağı “İstasyon Bölgesi Gar Kültür Kompleksi” içindeki yer tespiti için yapılan çalışmalara katıldı.
>> devamı

2008 Yılının İlk Günlerinde 75 “Kültür Elçimiz” Daha Oldu!

2008 yılının Ocak ayında “Kentler Çocuklarındır” Kültürel Eğitim Programı üç ilde daha gerçekleştirildi. 3-6 Ocak tarihlerinde Kocaeli, 3-5 Ocak günlerinde Kuşadası, 10–13 Ocak’ta da Çanakkale, yeni “Kültür Elçileri’ne kavuştu. Projenin 2008 yılı programı tüm hızıyla sürüyor.
>> devamı

Ankaralı ÇEKÜL Gönüllüleri Anadolu’nun Her Yerinde…

ÇEKÜL Ankara Temsilcisi Faruk Soydemir, 2004 yılından bu yana Ankara’da Çekül’ün gönüllü örgütlenmesini oluşturmak için yoğun çaba gösteriyor. Emeklerinin karşılığını almaya başladığını söyleyen Soydemir, etkin bir gönüllüler ekibi ve birçok üniversiteli öğrenciyle birlikte çalışıyor. Soydemir, Ankara’daki çalışmalarını bizlerle paylaştı…
>> devamı

Kütahya’da Restorasyon Çalışmaları Hızla Sürüyor
 

Kütahya’da hala ayakta kalmayı başarabilen tarihi yapılar, Çekül Vakfı Temsilciliğinin, yerel yönetimlerin ve üniversitenin çabalarıyla restore edilerek yeniden işlevlendiriliyor. Çekül Kütahya Temsilcisi ve Kentsel Sit Alanları Alan Başkanı Metin Türktüzün, 2007 yılında ilde yapılan çalışmaların hızla sürdüğünü açıkladı.
>> devamı

Sözen, 18 Ocak’taki Törende Kültür ve Sanat Büyük Ödülünü aldı


Kültür Bakanlığı’nın 2007 Kültür ve Sanat Büyük Ödülü, 18 Ocak 2008 günü Ankara’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Prof. Metin Sözen’e verildi. Kültür ve Turizm Bakanı Bakanı Ertuğrul Günay’ın ev sahipliğinde düzenlenen tören, Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nin yer aldığı, Cumhuriyet döneminin simge yapılarından eski Türkocağı’nda yapıldı.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]

Bu e-bülteni düzenli olarak almak istiyorsanız tıklayınız.
Bu e-bülten üyeliğinden çıkmak istiyorsanız, [email protected] adresine konusu "E-BULTEN IPTAL" olan boş bir eposta atınız.