E-Bülten, Sayı 5, Ocak 2008 

Pamukkale 2008’e Hazırlanıyor

2007 yılının son günlerinde, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın Denizli’yi ziyareti sırasında, yıllardır çözülemeyen sorunlar nedeniyle tehdit altında bulunan Pamukkale ve çevresiyle ilgili önemli kararlar alındı. Her kesimden yetkililerin ve uzmanların katımlıyla yapılan toplantıda, Prof. Dr. Metin Sözen başkanlığındaki ÇEKÜL heyetinden yüksek mimar ve restoratör Metin Keskin ve ÇEKÜL “İpek Yolu Kültür Yolu” projesi yürütücülerinden Sidar Duman da açıklamalarda bulundular.
>> devamı

ÇEKÜL Bilgi-Belge Merkezi, Elektronik Ortamda Kullanımda

ÇEKÜL Vakfı’nın sahip olduğu bilgi ve belge birikimini elektronik ortama aktarma çalışmaları sonuçlandı. Bilgi-Belge Merkezi’nde bulunan kütüphane, arşiv ve müze malzemesine erişimin hızlandırılması amacıyla kütüphane katalogları internet ortamına taşındı ve Çekül web sitesi üzerinden araştırmacıların kullanımına sunuldu.
>> devamı

Antalya ve Çevresi Recep Esengil’e Emanet
 

ÇEKÜL Güneybatı Anadolu Bölge Koordinatörü mimar Recep Esengil, yıllardır gecesini gündüzüne katarak, Antalya ve çevresinin özgün doğal ve kültürel varlıklarını geleceğe taşımak için uğraş veren, kentsel dokulara yönelik her türlü yok edici girişime karşı da yılmaz bir mücadele veren bir ÇEKÜL gönüllüsü.
>> devamı

Sinan’a Saygı Fotoğraf Yarışmasına Katılımlar Sürüyor…

Eserlerinin özgünlüğü, çeşitliliği ve derinliği ile eşsiz bir mimar olan Mimar Sinan'a, günümüzde aynı zenginlikle ve derinlikte bakabilmek için herkese bir çağrımız var... Herkesin katılımına açık olan yarışma, Sinan’ın farklı eserlerindeki sayısız yorumu buluşturmayı amaçlıyor.
>> devamı

Zile’de Anadolu Halk Mutfağı Araştırma ve Uygulama Merkezi


Anadolu Halk Mutfağı Derneği Zile'de bir araştırma ve uygulama merkezi kurmaya hazırlanıyor. Zile Belediyesi tarafından Anadolu Halk Mutfağı Derneği'ne tahsis edilen ve yine belediye tarafından onarılacak bir Zile evi araştırma ve uygulama merkezine dönüştürülecek.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]