E-Bülten, Sayı 3, Aralık 2007 

Dünya Gönüllüler Gününüz Kutlu Olsun!

Tüm gönüllülerimizi, 1985 yılında Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Gönüllüler Günü olarak kabul edilmiş olan 5 Aralık gününde, saat 17.00-20.00 arasında, ÇEKÜL’e bekliyoruz. Bu anlamlı günü, Çekül’ün temel ilkelerini gönülden benimseyen, zamanlarını, emeklerini ve yeteneklerini, ülkemizin doğal ve kültürel varlıklarını korumak adına, hiçbir karşılık beklemeden, özgür iradesi ve tercihiyle seferber eden ÇEKÜL gönüllüleriyle birlikte kutlamak istiyoruz. Gönüllülüğün değerini ve heyecanını bir kez daha vurgulamak ve paylaşmak için bir araya geliyoruz.
>> devamı

ÇEKÜL Kütüphanesi’ni Tanıyalım…


ÇEKÜL Kütüphanesi, Yüksek Danışma Kurulu’nun önerisiyle 1996 yılında “7 Kitap Kütüphanesi” adı altında kuruldu. Gençlik Birimi’nin çağrısıyla, kitapseverlerin 7 veya katları sayısındaki kitap bağışlarıyla büyüdü. 1998 yılında taşındığı Beyoğlu, Ekrem Tur Sokak’taki ÇEKÜL Merkezi’nin çatı katında okurların hizmetine açıldı.
>> devamı

Kentlerinin Kaderini Değiştiren Kemaliye Gönüllüleri

ÇEKÜL Vakfı Başkanı Metin Sözen, Kemaliye’yi (Eğin) ayağa kaldırmayı aklına koyduğunda, en büyük dayanağı İstanbul’da yaşayan Kemaliye Gönüllüleriydi. Onlar, 1996’dan beri Kemaliye’nin özgün dokusunu yaşatmak için uğraş vermekteydiler.
>> devamı

Sinan'a Saygı Eskizleri Posta Pulu Oldu!


PTT, "Mimar Sinan ve Eserleri" konulu anma pulları ve ilk gün zarfını 1 Aralık tarihinden itibaren PTT merkez müdürlüklerinde satışa sunuyor. Ayrıca "Mimar Sinan ve Eserleri 14.11.2007 İSTANBUL" ibareli ilk gün damgası, PTT Başmüdürlüğü Sirkeci PTT Merkez Müdürlüğü’nde kullandırılacak.
>> devamı

Kültür Elçileri’nin Eğitim Sonrası Çalışmaları Sürüyor


Ağırnas’lı Kültür Elçileri düzenli buluşmalarından birini daha 3 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirdiler. Ancak bu kez yalnız değildiler. 2003-2005 KÇP programı katılımcılarından Talas grubu da onlarla birlikteydi. Ocak 2008 toplantısının Ağırnas grubunun katılımıyla Talas’ta, sonrakinin de Kayseri’de yapılmasına karar verildi.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]