E-Bülten, Sayı 10, Nisan 2008 

Ağırnaslılar Mimar Sinan’ı Unutmuyor


Kayseri’nin Ağırnas Beldesinde doğan Mimar Sinan’ı anmak için düzenlenen “Mimar Sinan Günleri” Ağırnas Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı. Her yıl Sinan’ın ölüm yıldönümü olan 9 Nisan’da başlayan etkinlikler, bu yıl da yoğun ilgi gördü. ÇEKÜL Vakfı’nın desteklediği “Mimar Sinan Günleri” için Ağırnas’a gelen çok sayıda davetli, Sinan’ın aile evini gezme şansı yakaladı.
>> devamı

ÇEKÜL’den Çocuklar İçin “Çevre Eğitimi”
 

ÇEKÜL Vakfı, ilköğretim öğrencilerine yönelik hazırladığı “Çevre Önderleri Uygulamalı Çevre Eğitimi”nin pilot uygulamasına başladı. Cumhuriyet İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencileriyle başlayan çalışma, İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi işbirliğiyle yürütülüyor. Çocukların çevreye olan duyarlılıklarını arttırmayı hedefleyen eğitime, Orman Fakültesi öğrencilerinden de temsilciler katılıyor.
>> devamı

ÇEKÜL Vakfı’nın Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

ÇEKÜL Vakfı’nın 2008 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı, Şerifler Yalısı toplantı salonunda yapıldı. 19 Nisan Cumartesi günü yapılan toplantıda, ÇEKÜL Vakfı’nın 2007 yılı çalışmaları değerlendirildi.
>> devamı

Körfez’de Fidan Dikim Şenliği
 

ÇEKÜL Vakfı Geleneksel Fidan Dikim Şenliği, 20 Nisan Pazar günü Kocaeli Körfez’de yapıldı. 150 fidanın dikildiği şenlik öncesinde, hoş geldiniz konuşması yapan ÇEKÜL Kocaeli Temsilcisi Numan Gülşah, dikilen fidanlar sayesinde seksenli yıllarda yangın geçirmiş “Çamlıtepe”nin adına yakışır bir biçimde, yeniden eski günlerine kavuşacağını vurguladı.
>> devamı

Gönüllü Eğitmen Adayları ÇEKÜL’ü Ziyaret Etti

Kentler Çocuklarındır Kültürel Eğitim Programı’nın yeni eğitmen adayları ÇEKÜL Vakfı’nda bir araya gelerek ÇEKÜL’ü ve projeyi yakından tanıma fırsatı buldu. Eğitim programına gönüllü destek vermek isteyen yeni eğitmen adayları, sonbahar aylarında yapılacak olan eğitici eğitiminin ardından, eğitim programı uygulamalarına katılabilecek.
>> devamı

Mimar Sinan Kitaplığı Her Geçen Gün Büyüyor

Büyük Mimar Sinan ile ilgili iki İngilizce kitap, Nisan ayında ÇEKÜL Bilgi-Belge Merkezi’ne ulaşan yayınlar arasında öne çıkıyor. Sinan’a Saygı Kitaplığına katılan kitaplardan biri Kazım Çeçen’in çok değerli bir çalışmasının İngilizce çevirisi olan Sinan’s Water Supply System in İstanbul. Diğeri ise, Sinan’s Autobiographies: Five Sixteenth-Century Texts adlı, Sinan’ın hayatıyla ilgili beş metni içeren bir çalışma.
>> devamı

 

www.cekulvakfi.org.tr Ekrem Tur Sokak, No:8, Beyoğlu 34435 İstanbul 
Tel: 0 212 249 64 64 |
[email protected]

Bu e-bülten üyeliğinden çıkmak istiyorsanız, [email protected] adresine konusu "E-BULTEN IPTAL" olan boş bir eposta atınız.